Symbolika w biżuterii - Skrzydła Anioła
Jak wybrać biżuterię dla swojej kobiety

Jak wybrać biżuterię dla swojej kobiety

Srebro to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych kruszców

Zbliżają się Walentynki - dzień wszystkich Zakochanych, kiedy w sposób szczególny chcemy wyrazić swoje uczucia.

Jest to też taki dzień, który poza euforią i szybszym biciem serca wywołuje również niemały ból głowy u większości przedstawicieli płci męskiej, którzy stają przed trudną decyzją - jaki prezent wybrać dla Ukochanej. Zresztą - nie tylko Walentynki są pod tym względem stresujące - każde urodziny, imieniny, dzień kobiet, rocznica pierwszego pocałunku, miesięcznica pierwszej randki, Mikołajki, Zajączek, pierwszy dzień wiosny i wiele wiele innych indywidualnie ustalanych świąt - to potencjalne okazje, kiedy nawet najbardziej kreatywny mężczyzna staje przed dylematem - jaki prezent jej zrobić.

No cóż drodzy Panowie, nie rozwiążemy wszystkich Waszych problemów, ale służymy pomocą w wyborze biżuterii dla wybranek Waszych serc.

Dlaczego biżuteria?

Otóż dlatego, że zdecydowana większość kobiet nie może przejść obojętnie obok wszystkiego, co błyszczy, a w szczególności obok biżuterii. Nie będziemy wnikać w badania naukowe, które mogłyby wyjaśnić nam mechanizmy tego zachowania, ale taka jest prawda, że kobiety uwielbiają wszystko ozdabiać - a siebie najbardziej. Kolczyki, bransoletki, pierścionki, naszyjniki - każda rzecz, która podkreśli urodę kobiety będzie trafionym prezentem, niezależnie od okazji.

Czy kruszec ma znaczenie?

Na rynku mamy bardzo duży wybór biżuterii, wykonanej z różnych materiałów - począwszy od srebra, złota, stali szlachetnej, miedzi, cynku czy innych metali szlachetnych. Biżuteria z nich wykonana różni się nie tylko ceną - złoto czy srebro będą droższe od stali - ale różni się również właściwościami. Na wyjątkowe okazje, kiedy zależy nam na tym, aby prezent był wartościowy na pewno warto wybrać srebrne i pozłacane produkty. W przypadku prezentów spontanicznych i niezobowiązujących idealnym wyborem będzie stal, która poza korzystną ceną jest bardzo wytrzymała i nie uczula. Natomiast jeśli kobieta lubi różne style warto sprawić jej biżuterię modową, która charakteryzuje się dużą ilością wzorów i stylów, a wykonana jest z różnych materiałów.

Kolczyki, bransoletka, pierścionek czy celebrytka?

Oto jest pytanie… Po pierwsze - trzeba zaobserwować, co kobieta nosi. Kupienie kolczyków, jeśli nie ma przekutych uszu jest dosyć ryzykowne. Ale już np. bransoletka, jest świetnym wyborem, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy niezwykle modne jest noszenie kilku - nawet w zupełnie różnych stylach. Pięknym i bardzo wymownym prezentem jest pierścionek, oczywiście pod warunkiem, że wręczajacy trafi z rozmiarem.

Dla niepewnych co do wyboru polecamy zestawy biżuterii, raz - będzie na bogato, dwa - nawet jeśli kobieta nie przepada za naszyjnikami, to chętnie założy bransoletkę lub kolczyki.

Czy opakowanie ma znaczenie?

Tak, tak i jeszcze raz tak. Zwłaszcza dla kobiety opakowanie jest ważne. Wiadomo, że zawartość, to podstawa, ale nic tak nie cieszy jak pięknie zapakowany prezent. Te emocje przy otwieraniu eleganckiego pudełka i oczekiwanie na niespodziankę, jaka czeka w środku - tego nie kupicie za żadne pieniądze.