Biżuteria najlepsza na lato.
Symbolika w biżuterii - Skrzydła Anioła

Symbolika w biżuterii - Skrzydła Anioła

Jak wybrać biżuterię dla swojej kobiety

SYMBOLIKA W BIŻUTERII - SKRZYDŁA ANIOŁA

Kupując biżuterię - niezależnie czy kupujemy ją dla siebie, czy dla kogoś - zawsze warto się zastanowić, co chcemy poprzez nią wyrazić. Bo biżuteria to nie tylko błyszczące ozdoby, które mają przykuwać uwagę otoczenia i podkreślać urodę, jej rolą jest także przekazywanie naszych uczuć, przekonań i wartości. Dlatego przy wyborze kolczyków, naszyjnika czy bransoletki dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj kruszcu, z którego został wykonane, ale również na ukrytą w nich symbolikę.

O tej symbolice chcę Wam dziś trochę więcej opowiedzieć, a zacznę od bardzo modnego od kilku sezonów motywu w biżuterii - Skrzydeł Anioła. 

MITOLOGIA 

Skrzydła to ważny symbol zarówno w mitologii, gdzie były atrybutami niektórych bogów, jak i w religii chrześcijańskiej, w której jest wyraźne odniesienie do skrzydeł aniołów strzegących ludzi przed złem. Są symbolem niczym nieograniczonej wolności i swobody, a także wyobraźni, przekraczania granic i realizacji marzeń. 

BIŻUTERIA SKRZYDŁA ANIOŁA

Skrzydła anioła mogą występować w postaci kolczyków, które będą zdobić nasze uszy,  a także występować jako motyw przewodni w bransoletkach i naszyjnikach. Prezentują się doskonale zarówno te wykonane ze srebra, jak i pozłacane lub ozdobione cyrkoniami.

Może to sam kształt, a może skojarzenie z lataniem powodują, że biżuteria z tym symbolem nadaje niezwykłej lekkości każdej stylizacji. Jest idealna dla kobiet, które są beztroskie, cieszą się życiem i mają odwagę do tego, aby spełniać marzenia. Podaruj ją osobie, która potrzebuje bodźca do działania, aby uwierzyła, że może latać i przekraczać granice