Cyrkonie - co warto o nich wiedzieć?
Drzewo życia w biżuterii

Drzewo życia w biżuterii

Biżuteria najlepsza na lato.

Biżuteria to dla wielu osób nie tylko ozdoba, która ma na celu wydobyć naturalne piękno, podkreślić wyjątkowość chwili czy przykuć uwagę. Biżuteria bywa często traktowana jak symbol, który wyraża życiową postawę, wartości i przekonania. Dla wielu jest amuletem - osobistą ochroną przed tym co negatywne i budzące strach.

Warto zatem zdawać sobie sprawę, co oznaczają poszczególne symbole, aby odpowiednio wyrazić lub podkreślić to czym się w życiu kierujemy oraz aby wybierając biżuterię na prezent dodatkowo wyrazić nasze intencje.

Symbol Drzewa

Dziś zajmę się bardzo ciekawym symbolem, który można spotkać jako motyw wiodący w kolekcjach biżuterii - drzewem życia. Drzewo życia charakteryzuje się mocnymi korzeniami i bują koroną. Na przełomie wieków drzewo pojawiało się w wielu kulturach i religiach. W każdej z nich miało nieco inne znaczenie, jednak łatwo dostrzec cechy wspólne. Drzewo symbolizuje mądrość płynącą z człowieka, dążenie do rozwoju i ambicje. Korzenie drzewa mogą symbolizować ludzie instynkt - to co głęboko ukryte, ale mające znaczenie dla całego życia; pień symbolizuje ciało, a korona - umysł. Bardzo często drzewo utożsamiane jest z rodziną, macierzyństwem i wszystkim tym co wiąże się z dawaniem życia.

Drzewo życia w biżuterii

Drzewo życia w biżuterii nabiera mocy talizmanu i dodaje magii do różnych stylizacji. 

Kolczyki, naszyjniki czy bransoletki z motywem drzewa są doskonałym pomysłem na prezent dla mamy, siostry czy innej spokrewnionej osoby. Wręczając taki upominek zapewnimy ją o naszych uczuciach i podkreślił jak istotne są dla nas więzi rodzinne. Ten symbol może również podkreślić jak bardzo cenimy wiedzę i doświadczenie osoby obdarowywanej. Wybór biżuterii z drzewem życia jest bardzo duży i uwzględnia gusta wielu kobiet. Również w naszym sklepie znaleźć można śliczne zawieszki, naszyjniki i zawieszki - srebrne, zdobione cyrkoniami - zarówno tymi tradycyjnymi, jak również bardzo kolorowymi.