Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się tak zwane celebrytki, czyli minimalistyczne w swojej formie naszyjniki, z jednej strony delikatne, ale jednocześnie oryginalne i przykuwające uwagę.  Naszyjniki celebrytki zwane są również naszyjnikami gwiazd, gdyż właśnie dzięki gwiazdom - osobom znanym z ekranów telewizyjnych i pierwszych stron gazet - stały się tak popularne. 

Jak wyglądają naszyjniki celebrytki? 

Zazwyczaj składają się z łańcuszka o naturalnym splocie oraz drobnych zawieszek. Łańcuszek jest niezbyt długi, aby podkreślić i uwidocznić elementy ozdobne, które pełnią tu główną rolę. Zawieszki są w przeróżnych kształtach - serduszka, gwiazdki, księżyce, figury geometryczne, pióra, skrzydła anioła i wiele innych. Popularne są również motywy religijne - znak krzyża lub elementy różańca. Celebrytki mogą być dodatkowo ozdobione cyrkoniami, kryształkami Swarovskiego czy kolorowymi koralikami.

Jak nosić naszyjnik celebrytkę?

Dzięki temu, że charakteryzują się subtelnością i są nienachalnym rodzajem biżuterii, można zastosować je do bardzo wielu kreacji. Doskonale sprawdzą się jako dodatki do biurowego stroju zakładanego do pracy, jak również na popołudniową kawę z przyjaciółką. Proste celebrytki będą nawet pasować do strojów sportowych, a ich lekka forma sprawia, że  nie przeszkadzają przy aktywności fizycznej, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby pięknie wyglądać na siłowni lub podczas joggingu w parku.

Dla tych z kobiet, które planują wieczorne wyjście dobrym rozwiązaniem może być założenie kilku celebrytek w formie kaskadowej. Oczywiście należy je odpowiednio dobrać pod kątem formy i kształtu. Pozłacane celebrytki ozdobione dodatkowo błyszczącymi elementami dodadzą szyku każdej kreacji.

Jak dopasować inne rodzaje biżuterii do naszyjników celebrytek?

Są dwa rozwiązania. Po pierwsze bardzo często dostępne są zestawy - naszyjnik celebrytka z bransoletką o takim samym motywie lub z kolczykami. Po drugie - jeżeli nie trafimy na zestaw, a chcemy dobrać pozostałą biżuterię, to kierujmy się przede wszystkim kruszcem, z którego dodatki zostały wykonane oraz stylem wykonania. Do nowoczesnej celebrytki, gdzie dominują proste geometryczne kształty zawieszek nie będą pasować bogato zdobione kolorowe kolczyki. Starajmy się dobierać dodatki pod kątem kształtu elementów składowych biżuterii. 

Celebrytki najlepsze na prezent

Naszyjniki z zawieszkami będą doskonałym pomysłem na prezent. Zwłaszcza jeżeli znamy dobrze osobe obdarowywaną i możemy wybrać zawieszki o symbolice związane z jej charakterem. I tak np. symbol gwiazdki oznacza szczęście i spełnione marzenia i będą idealne na urodziny lub z okazji rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Symbol nieskończoności z kolei może być wyrazem trwałości uczuć i wręczenie go bliskiej osobie będzie świadczyć o naszym przywiązaniu do niej. Możliwości jest naprawdę wiele.

Naszyjniki celebrytki dają mnóstwo możliwości, aby stworzyć kreację dopasowaną do stylu, charakteru i sposobu bycia osoby, która go założy. Możemy przebierać w mnogości form oraz wzorów. Są na tyle uniwersalne, że będą pasować do osób w różnym wieku.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.